Ogłoszenia Duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021

 

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W czwartek – święto śś. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

§ W niedzielę – uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

2. W przyszły poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii sprawowane będą w następujący porządku: 7.30, 9.00, 12.00 (po niej procesja na cmentarz), ok. 14.00 (zaraz po procesji) i o godz. 18.00. Jest to również nasz odpust parafialny, zatem Msza św. o godz. 9.00 będzie sumą odpustową, której przewodniczyć będzie ks. dr Tomasz Huzarek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. 1.11 po południu i przez cały 2.11 można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za zmarłych w każdym kościele. Dodatkowo raz dziennie od 1 do 8.11 można uzyskać odpust za zmarłych za nabożne odwiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Można też już zgłaszać wypominki. Prosimy, aby na każdej kartce było napisane czy są to wypominki tzw. jednorazowe, czy są to wypominki roczne. W przypadku wypominek rocznych trzeba zaznaczyć godzinę Mszy św. (w niedziele 7.30 lub 9.00), przed którą mają być odmawiane. Proszę nie wrzucać ich na kolektę, ale przekazać osobiście w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Można też zgłaszać zmarłych na Msze św. zbiorowe, które odprawiać będziemy w każdy piątek listopada (począwszy od 5.11) o godz. 18.00.

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, zaś młodzież i dorosłych codziennie (także w niedziele) o godz. 17.30. Z tej racji kancelaria parafialna w poniedziałki po południu będzie czynna wyjątkowo od godz. 15.00 do 15.45 (rano kancelaria czynna bez zmian).

4. W niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętych, chcemy zorganizować Marsz Wszystkich Świętych. Zapraszamy więc wszystkich, by wspólnie uczcić naszych świętych Patronów, wspólną modlitwą, zabawą, śpiewem, a przez to także zamanifestować naszą wiarę. Rozpoczniemy na Placu Wolności o godz. 16.00. Potem przejdziemy tą samą trasą jak podczas Drogi Krzyżowej na cmentarz, gdzie wspólnie odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych. Podczas procesji śpiewać będziemy Różaniec, zatem w kościele w tym dniu już Różańca nie będzie. Serdecznie prosimy, byśmy przebrali się na ten marsz za świętych lub może choć zabrali ze sobą jakieś ich atrybuty. Można w względzie przebrania liczyć na konsultacje u księży i pań katechetek. Liczymy na szeroki udział zwłaszcza dzieci i młodzieży, ale liczymy też, że dorośli również zechcą się bawić i modlić z nami.

5. Ks. Stanisław zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych w sobotę o godz. 10.00.

6. Ze względów diecezjalnych kancelaria parafialna w poniedziałek rano będzie nieczynna. Przepraszamy za kłopot.

7. Siostry Pasterki zapraszają dziewczęta powyżej 15 roku życia na rekolekcje w Jabłowie pod hasłem Cała piękna. Smaki życia. Rekolekcje odbędą się w dniach 5-7.11. Szczegóły na plakacie w gablotce przed kościołem.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

 

Do Pana odszedł:

§ Śp. Zbigniew Rudnicki, lat 68 ze Skórcza. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 26.10, o godz. 11.00. Różaniec w jego intencji odmówimy w niedzielę po wieczornej Mszy św. w kościele i w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kaplicy cmentarnej.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

1. W przyszłym tygodniu obchodzimy:

§ W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

§ W czwartek – wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą gościnność, serdeczność, ofiarność, dobre słowa, które wielokrotnie słyszeliśmy no i niejednokrotnie cierpliwość do nas. Niechaj Pan Wam wynagrodzi to wszystko swoim błogosławieństwem. Każdy z nas odprawi prywatnie Mszę św. w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w tym czasie. Wracamy też do zwykłych pór sprawowania Mszy św. w tygodniu. Przypominamy ich porządek: w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, od wtorku do piątku o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (w tym tygodniu z uwagi na I piątek, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00) i w soboty o godz. 7.30, 18.00 (Msza św. niedzielna).

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Do Pana odszedł:

§ Śp. Jan Fankidejski, lat 66 z Wybudowania Wielbrandowskiego, Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 z kościoła. Różaniec w intencji Zmarłego odmówimy w niedzielę, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.