Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła

§ W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Od jutra sprawować będziemy Msze św. roratnie. Wyjątkowo w tym roku, przez wzgląd na epidemię, Roraty będą odprawiane zarówno na godz. 7.00 jak i 18.00 od poniedziałku do piątku. Obowiązuje nas ciągle limit 38 osób mogących uczestniczyć w nabożeństwie w kościele. W związku z tym serdecznie prosimy by na poranne Msze św. chodziły mniejsze dzieci, które muszą przyjść do kościoła pod opieką dorosłych, natomiast starsze dzieci i młodzież wybierały Mszę św. o godz. 18.00. Transmitowane przez internet będą właśnie wieczorne Roraty. Prosimy też dzieci, by na roraty przynosiły codziennie zrobione przez siebie serduszka ze swoimi imionami i nazwiskami. Będziemy wśród nich losować dziecko, które zabierze po roratach do domu figurkę MB Niepokalanie Poczętej. Prosimy, aby dziecko, które wylosowało figurkę MB na ostatnich roratach w ubiegłym roku, przyniosło ją w poniedziałek rano do kościoła. Na wieczornej Mszy św. będzie losowana druga figurka.

3. Otrzymaliśmy już świece adwentowe i piękne kalendarze na rok 2021. Można je nabyć u członków Wspólnoty Szpaczki w kruchcie północnej przy wyjściu z kościoła. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na potrzeby tej właśnie wspólnoty. U członków Oazy można już uzyskać opłatki. Dochód z nich jest przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na rekolekcji podczas wakacji.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00. W sobotę ks. Staś odwiedzi chorych z Najśw. Sakramentem od godz. 9.00, jedynie tych, którzy wcześniej poinformują ks. Stasia o woli przyjęcia go w domu. O godz. 17.00 zaś zapraszamy na pierwszo sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zarządzona przez Episkopat zbiórka do puszek ofiar na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.


W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:


§ ŚP. Ireneusza Krzyżanowskiego, lat 66 ze Skórcza. Msze św. "wieńcowe" w jego intencji będziemy sprawować w następującym porządku:

1. 03.12.2020 o godz. 7.00 - tydzień po pogrzebie

2. 23.12.2020 o godz. 19.00 - miesiąc po pogrzebie

3. 06.01.2021 o godz. 18.00 - od brata Bogdana z rodz.

4. 30.09.2021 o godz. 7.00 - od proboszcza

5. 06.11.2021 o godz. 7.30 - od Zakładu Pogrzebowego "Kilia"

6. 09.11.2021 o godz. 7.00 - od cioci Krysi z rodz.


§ ŚP. Marka Trawickiego, lat 50 z Koteża. Msze św. "wieńcowe" w jego intencji będziemy sprawować w następującym porządku:

1. 01.12.2020 o godz. 7.00 - tydzień po śm.

2. 23.12.2020 o godz. 19.00 - miesiąc po śm.

3. 15.11.2021 o godz. 7.00 - od proboszcza


Do Pana Odszedł:


§ ŚP. Kazimierz Szwarc, lat 70 z Wybudowania Wielbrandowskiego. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 2.12, o godz. 11.00 bezpośrednio z kościoła. Różaniec w intencji Zmarłego odmówimy w niedzielę, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

1. W przyszłym tygodniu obchodzimy:

§ W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

§ W czwartek – wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą gościnność, serdeczność, ofiarność, dobre słowa, które wielokrotnie słyszeliśmy no i niejednokrotnie cierpliwość do nas. Niechaj Pan Wam wynagrodzi to wszystko swoim błogosławieństwem. Każdy z nas odprawi prywatnie Mszę św. w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w tym czasie. Wracamy też do zwykłych pór sprawowania Mszy św. w tygodniu. Przypominamy ich porządek: w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, od wtorku do piątku o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (w tym tygodniu z uwagi na I piątek, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00) i w soboty o godz. 7.30, 18.00 (Msza św. niedzielna).

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Do Pana odszedł:

§ Śp. Jan Fankidejski, lat 66 z Wybudowania Wielbrandowskiego, Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 z kościoła. Różaniec w intencji Zmarłego odmówimy w niedzielę, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.