Ogłoszenia Duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP

§ W czwartek – wspomnienie św. Marty

§ W sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

2. Dzisiaj swój dzień patronalny mają kierowcy, którym patronuje św. Krzysztof. Po każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia pojazdów.

3. Dzisiejsza niedziela 25 lipca jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia modlimy się za poszkodowanych, a po Mszach św. organizujemy zbiórki do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.

4. Biskup Pelpliński zwraca się z prośbą o wsparcie akcji szczepień: W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek.

5. W związku z tym, wspólnie z Miastem i Gminą Skórcz organizujemy w przyszłą niedzielę punkt szczepień w salce kominkowej. Zaszczepić się będzie można po wszystkich Mszach św. w niedzielę i pomiędzy nimi. Punkt będzie czynny od godz. 8.15 do 19.15 z przerwą od godz. 12.30 do 13.30.

6. Można już rezerwować terminy Mszy św. na rok 2022. Gdyby też ktoś chciał poprosić o Msze św. gregoriańskie w intencji swoich zmarłych w roku 2022, bardzo proszę by to uczynił w miarę szybko ze względu na konieczność zarezerwowania kolejnych Mszy św. na cały miesiąc.

7. W czwartek, 29.07, gościć będziemy pątników Pieszej Pielgrzymki Gdańskiej udających się na Jasną Górę. Przyjdzie ona do Skórcza ok. godz. 18.30. Tym razem kwatermistrzowie tej pielgrzymki nie będą szukać miejsc noclegowych po domach, proszą jednak, by chętni na nocleg dla pielgrzymów zgłosili się do proboszcza najpóźniej do wtorku. Zaś w sobotę, 31.07 ok. godz. 13.00 przyjdą do nas pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej udających się na Jasną Górę. Kwatermistrzowie tej pielgrzymki proszą o  podjęcie pielgrzymów posiłkiem. Z góry jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar serca i wsparcie dla tych, którzy i nam wypraszają potrzebne łaski podejmując pielgrzymi trud.

8. Od wydawnictwa Znak otrzymaliśmy jako wsparcie na odbudowę kościoła w Kasparusie wiele bardzo dobrych pozycji książkowych. W przyszłą niedzielę będą ono wystawione przed kościołem i będzie można sobie coś z nich wybrać. Przy okazji można też będzie złożyć ofiarę na odbudowę kościoła w Kasparusie.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask. Gości, którzy rozpoczynają w naszej parafii swój odpoczynek serdecznie witamy, życząc dobrej pogody i udanego wypoczynku.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

§ Śp. Barbarę Włoch, lat 63 ze Skórcza. Msze św. wieńcowe w jej intencji sprawować będziemy:

1. 27.07 o godz. 8.30 – tydzień po śmierci

2. 20.08 o godz. 8.00 – miesiąc po śm.

3. 14.09 o godz. 7.00 – od proboszcza

4. 14.10 o godz. 7.00 – od Zakładu Pogrzebowego „Pinex”

Ogłoszenia Duszpasterskie

Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

1. W przyszłym tygodniu obchodzimy:

§ W środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

§ W czwartek – wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników z Japonii

2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Waszą gościnność, serdeczność, ofiarność, dobre słowa, które wielokrotnie słyszeliśmy no i niejednokrotnie cierpliwość do nas. Niechaj Pan Wam wynagrodzi to wszystko swoim błogosławieństwem. Każdy z nas odprawi prywatnie Mszę św. w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy w tym czasie. Wracamy też do zwykłych pór sprawowania Mszy św. w tygodniu. Przypominamy ich porządek: w poniedziałek o godz. 7.00 i 18.00, od wtorku do piątku o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 (w tym tygodniu z uwagi na I piątek, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00) i w soboty o godz. 7.30, 18.00 (Msza św. niedzielna).

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00.

4. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.

Do Pana odszedł:

§ Śp. Jan Fankidejski, lat 66 z Wybudowania Wielbrandowskiego, Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00 z kościoła. Różaniec w intencji Zmarłego odmówimy w niedzielę, poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.