Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021

1. W tym tygodniu obchodzimy:

§ W poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

§ W czwartek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

2. Przypominamy, iż księża biskupi zdecydowali, iż od dnia 20.06 nie obowiązuje już dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Przypominamy zatem, iż uczestniczenie we Mszy św. w niedzielę bądź w święto przez pośrednictwo środków masowego przekazu (poza sytuacją choroby) nie jest wypełnieniem obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy św.

3. W sobotę, 19.06, odbędzie się w Pelplinie kolejne spotkanie dla młodzieży naszej diecezji, tzw. Przystań. Szczegóły można poznać na plakacie, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem, na naszej stronie internetowej i w Tygodniku Parafialnym. Chętnych na wyjazd parafialny prosimy o zgłaszanie się do ks. Stanisława.

4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remont seminarium duchownego w Pelplinie, zaś po Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na dokończenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask. Gości, którzy rozpoczynają w naszej parafii swój odpoczynek serdecznie witamy, życząc dobrej pogody i udanego wypoczynku.

Intencje mszalne

XI Niedziela Zwykła – 13.06

930 – + Krystyna Światczyńska (13)

1030 – + Anna Bugajczyk – miesiąc po pogrzebie


XII Niedziela Zwykła – 20.06

930 – Podziękowanie Panu Bogu i Matce Najśw. za odebrana łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie dla Gabrieli i Bogdana w 40 r. przyjęcia sakramentu małżeństwa

1030 – + Katarzyna, Andrzej i Wiesław Moczyńscy

§ W piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata

2. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny i jubileusze życzymy obfitości Bożych łask.